Minust endast

Minust endast

Tõsisem huvi traditsioonilise meditsiini vastu tekkis mul umbes 6 aastat tagasi peale kolmanda lapse sündi. Ma arvan, et minu puhul sai määravaks mitmete asjaolude kokkulangemine, mis sundis mind oma elustiili ja mõtlemist üle vaatama. Samuti on mul olnud võimalus käia ringi Aasias ja Indoneesias, kus praktiseeritakse palju traditsioonilisi käelisi teraapiaid. Oleme neid kogu perega alati proovinud. Neid ei kasutata mitte ainult heaolu saavutamiseks, vaid just nimelt hea tervise nimel.

 

Niisiis asusin ma esialgu õppima Eestis praktiseeritavat refleksoloogia koolkonda Ülo Liivamäe käe all http://emadekool.ee/ Olin läbinud esimesed kolm moodulit oma õppest, kui mul tekkis võimalus ämmaemandana, kellena ma töötan igapäevaselt, osa võtta Londoni Aktiivsünnituskeskuses toimuvast raseduse ja sünnituse refleksoloogia kursusest. Seal praktiseerisid kõik osavõtjad Inghami meetodit, mis on üldse põhiliselt praktiseeritav koolkond Euroopas. See meetod tundus mulle kuidagi paremini sobivat ja pärast hoolikat kaalumist, kuidas oma igapäeva töö ja toimetuste kõrvalt oleks võimalik käia Inglismaal õppimas, otsustasin proovida ja asusin õppima refleksoloogiat London School of Reflexology'is. Juhendajaks Louise Keet. http://www.learnreflexology.com/

 

Nüüdseks olen väljaõppinud spetsialist - refleksoloog. Praktiseerin Inghami meetodit, mis on leebe ja pehme. Samuti olen ma Inglismaa Refleksoloogide Assotsiatsiooni liige ja pean kinni pidama nõuetest ning erialase täiendamise kohustusest, et liikme staatuses püsida. Eriline huvi on mul emadusega seotud (rasedus, sünnitus, sünnitusjärgne aeg, beebid ) teraapiate valdkonna vastu, kus ma püüan ennast eriti täiendada. Lisaks olen läbinud Tai refleksoloogilise jalamassaa¾i kursuse Lahemaa Tervisekoolis http://www.terviseakadeemia.ee/ juhendajaks Kristel Krautman.

 

Oman meditsiinialast haridust. Olen lõpetanud Tallinna Meditsiinikooli ämmaemanda ja Tartu Ülikooli arstiteaduskonna õendusteaduse eriala. Olen täiesti veendunud, et üks ei peaks välistama teist ning akadeemilist meditsiini ja loodusteraapiaid saab praktiseerida väga edukalt koos. Samamoodi nagu palavikuga haiguse puhul sobivad tänapäevased palavikualandajad kui ka meie vanaemade tarkused. Mis puutub refleksoloogiasse, siis ka see on üks ilma ravimiteta eneseabi võimalustest.

 

Minu väike Teraapiatuba ongi mõeldud traditsioonilist laadi tervendamise võimaluste praktiseerimiseks. Teraapiate jaoks, mis on püsinud läbi aastatuhandete ja jõudnud tänapäeva välja. Teraapiate jaoks, mis aitavad luua hea enesetunde, leida üles energiavarud või soodustavad paranemist oma sisemise jõuvaru abil. Plaanis on veel teiste loodusteraapiate väljaõpe, mida siis lisan jõudumööda oma nimekirja.