Milline näeb välja teraapia

Milline näeb välja teraapia
Ortopeedia Arstid, füsioteraapia ruum

Esimesel vastuvõtul võtab refleksoloog anamneesi, mis on küllalt laialdane.  See on vajalik selleks, et koostada teraapia plaan ja selgitada välja tugevus, millega refleksi-tsoone või punkte mõjutatakse.

 

Teraapia käigus suunatakse suurem tähelepanu tundlikele või tasakaalust väljas olevatele refleksi-tsoonidele, kuigi Inghami meetodi  puhul töötab terapeut alati läbi kõik tsoonid. Kasutatakse erinevaid pöidla või sõrmede tehnikaid ja survet, jala pöörded, hoidmise võtteid ja jalgadel kasutatakse talki või kreemi. Muid vahendeid, nagu teraapiapulka, ei kasutata.

 

Refleksoloogia ei ole massaa¾, mille puhul kasutatakse samuti käelisi võtteid. Refleksoloogia ajaks lahti riietuda ei ole vaja. Ära tuleb võtta vaid jalanõud ja sokid. Pärast teraapiat tavaliselt arutatakse läbi teraapia käik ja antakse edaspidised soovitused. Ajaline kestvus on umbes 45 min kuni 1 tund.

 

Siiski esineb olukordi, mille puhul refleksoloogiat ei soovitata. Vastunäidustusi on mitmeid ja need selgitatakse välja samuti anamneesi võtmise käigus. Näitena võiks tuua palavikuga viirushaiguse - palaviku ja haiguse ägeda perioodi ajal on refleksoloogia vastunäidustatud. Teraapiad beebidele ja lastele on lühema kestvusega kui täiskasvanutele ning alla 16.a. vanuste laste teraapiad  tehakse lapsevanema juuresolekul. Rasedatele kerge ning pehme survega ja samuti ajaliselt pisut lühemad.

 

Juhul, kui käite muudes teraapiates, kus kasutatakse samuti käelisi võtteid, nagu näiteks massaa¾, võiks teraapiate vahel jääda vähemalt 48 t, et vältida organismi ülekoormamist erinevatest teraapiatest tulenevate mõjudega.